Субота, 18.05.2024, 12:33
Вітаю Вас Гість | RSS

Персональний сайт вчителя початкових класів

Меню сайту
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Для турботливих батьків » Батькам першокласників

Техніка читання в 1 класі
15.12.2015, 23:11

Техніка читання в 1 класі

Техніка читання вголос у дітей молодшого шкільного віку – важливий показник. Саме вона демонструє рівень зрілості мозку, ступінь посидючості і концентрації уваги, рівень розвитку пам’яті. Якщо виникає питання, як перевірити техніку читання в 1 класі, то відповідь дуже проста – вчитель бере просту дитячу літературу, яка ще не відомі учням, і пропонує за хвилину прочитати якийсь уривок. Кількість слів за 1 хвилину — і є показник техніки читання.

Деякі батьки не розуміють, для чого проводиться техніка читання в 1 класі. Інші, навпаки, прагнуть навчити 6-7-річну дитину читати швидко, як дорослу, і лають за промахи. Варто розглянути норми читання для малюків і робити якісь рішучі дії тільки у випадку реальних проблем.

Перевірка техніки читання 1 клас, 1 термін

Така перевірка передбачає визначення базового рівня читання у дитини. На цьому етапі цілком достатньо, щоб дитина читала 10-15 слів в хвилину, можна навіть по складах. Для цих перевірок беруться легкі художні тексти, зазвичай з дитячих казок. Оцінки вчитель не ставить, він просто зобов’язаний проінформувати батьків про рівні читання їхньої дитини.

Перевірка техніки читання 1 клас, 1 півріччя

У другому семестрі вже має місце контроль того, як дитина прогресує і засвоює нові навички. Адаптаційний період практично у всіх дітей закінчився, тепер вони можуть показати свій потенціал. Норми читання в цьому віці дуже розмиті і залежать від різних навчальних програм. Загальні цифри – це від 20 до 40 слів за хвилину, бажано практично всі слова читати відразу повністю. Оцінка за перевірку ставиться на розсуд вчителя.

Перевірка техніки читання 1 клас кінець року

Це контрольна перевірка, яка показує засвоєння дітьми всіх навичок читання за  рік. При цьому враховується свідомість читання (розуміння дитиною тексту, вміння переказати його, відповісти на питання до тексту), емоційність, виразність, правильне інтонування спонукальнихта питальних речень.

Як підвищити техніку читання у 1 класі?

Якщо батьки все-таки схильні вважати, що дитина читає недостатньо добре, або вчитель вказує на явне відставання, поліпшити техніку не так складно в домашніх умовах. Найважливіша порада, яку тут можна дати, - це якомога частіше займатися з дитиною, причому краще кілька разів на день по 5-10 хвилин, ніж один раз і півгодини. Причому старайтеся займатися не за шкільним Букварем (можна придбати інший або купити спеціальні книги-тренажери з читання), оскільки діти просто "заучують тексти".

Батьки можуть вдома робити такі вправи:

  • звичайне читання художньої літератури;
  • читання вголос, про себе, пошепки;
  • читання окремих слів, складних для сприйняття;
  • Пошук слів: попросіть малюка знайти в тексті названі вами слова. 
  •  Читання на час: дайте дитині прочитати простий текст, а самі засічіть час. Потім перерахуйте прочитані слова. Повторіть процедуру, але не більше трьох разів, ось побачите, з кожною спробою прочитаних слів буде все більше - це вселить у дитини впевненість у своїх силах.
  • ігри, де потрібно розгадати слово по перших буквах;
  • ігри, коли батько читає місце навмання, а дитина повинна знайти і підлаштуватися;
  • хорове читання.

Батькам потрібно звертати увагу не тільки на швидкість, але і на правильність прочитання слів. Природно, варто робити акцент на більш чітку і правильну вимову слів, ніж на їх кількість.

Дуже важливо на цьому етапі не відбити у дитини бажання читати або взагалі чому-небудь навчатися.Техника чтения в 1 классеКоли виникають якісь проблеми, деякі батьки припускаються помилки, вважаючи, що 6-7-річна дитина в змозі сама навчитися читати краще і швидше. Категорично не можна кидати малюка з цією проблемою один на один або давати йому книгу зі словами: «Поки все не прочитаєш, грати не будеш».

Розвивати техніку читання у 1 класі варто разом, привчаючи дитину до читання своїм прикладом, граючи з нею, придумуючи цікаві вправи зі словами. Не варто забороняти дитині вибирати собі книги прості, з великими яскравими картинками.Намагайтеся навчити дитину біглому читанню  і в побуті: залишайте  записки, йдучи з дому, складайте список покупок або справ, які дитина повинна зробити, читайте вивіски, які зустрічаються вам на вулиці...

Таким чином, якщо дитина сам втягнеться в процес читання, то з практикою буде напрацьовуватися й швидкість читання, правильність, і навіть грамотність.

Категорія: Батькам першокласників | Додав: Юляся
Переглядів: 13109 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 1.0/1
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2024
uCoz