Субота, 18.05.2024, 20:00
Вітаю Вас Гість | RSS

Персональний сайт вчителя початкових класів

Меню сайту
Категорії розділу
Поради батькам майбутніх першокласників [5]
Розвиваючі завдання [1]
Розвиток пам'яті [3]
Розвиток уваги [0]
Завдання в зошиті [1]
Тут містяться різноманітні зошити для підготовки, які Ви зможете роздрукувати на принтері та використовувати під час занять з дитиною.
Тести [0]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 4
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Каталог файлів

Головна » Файли » Увага! Майбутній першокласник! » Поради батькам майбутніх першокласників

Як правильно навчити дитину читати?
15.12.2015, 22:19

З чого почати?

Знайомство з літерами може починатися в ранньому дитинстві, ще до трьох років. Можна зробити букви з картону або купити спеціальні магніти на холодильник. Часто показуйте букви малюкові, озвучуючи їх. Це викликатиме інтерес дитини до подальшого вивчення.Зверніть увагу, що називати дитині необхідно не букву, а звук. Всім зрозуміло, що буква і звук - 2 різні поняття: буква - це символ, яким позначається звук, а звук в свою чергу - це те, як ми вимовляємо і чуємо ту чи іншу літеру. Однак у малюків, як правило, слабо розвинене абстрактне мислення і в них думки відповідають конкретним образам. Саме тому в процесі навчання необхідно малюкові говорити літера «Н», а не «ЕН», «П», а не «ПЕ». 
Навчання 
Для того, щоб навчити дитину читати по складах, не обов'язково щоб вона знала всі букви відразу. Вони запам'ятовуються в процесі. 
На сьогоднішній день відома велика кількість методик, що дозволяють навчити дитини читати вже у 5 років. Найбільш простою і дієвою з них є наступна: 

  •  Спочатку вивчіть виключно голосні звуки. Для цього використовуйте ігри.Приміром, напишіть на кружальцях паперу всі голосні і розвісьте їх на ниточці в кімнаті. Потім можна просто попросити заспівати малюка їх у вигляді пісеньки, при цьому показуючи по черзі на літери. Після деякого часу, змініть черговість цих кружечків, перевісивши їх в іншому порядку. Після цього вивчаємо приголосні звуки, а згодом вчимося їх "здружувати з голосними".

  •  Навчіть читати окремі склади, а потім коротенькі слова. У більшості випадків мами використовують Буквар. Але це не зовсім правильно. Логопеди довели, що діти краще запам'ятовують склади або слова. Для їх складання використовуйте раніше вивчені голосні. Для початку, можна купити магнітну абетку, виготовити чи купити спеціальні картки з буквами, кубики... та складати склади з них. А ось коли малюк трохи підросте, можна  придбати Буквар ДЛЯ ДОШКІЛЬНИКІВ. Особисто я радила б Буквар-читайлик В.Федієнко.  Відкривши його, ви відразу отримаєте допомогу та зрозумієте, як краще навчити дитину зливати склади. 
    Наприклад, у книзі розглядається склад «МА». На картинці зображено, що перша буква цього слова біжить на зустріч з другої. «М» біжить до «А». Ми отримуємо «траєкторію руху» цієї літери: «М-м-м-МА-а-а-а-а». А заодно і наш склад. Дитина повинна запам'ятати, що перша буква направляється до другої, і вони вимовляються злито, невіддільні один від одного. 
    Перші склади для читання вашій дитині повинні бути простими і складатися з двох букв (МА, МО, ЛА, ЛО, НА, ПО). І коли буде освоєно алгоритм читання цих складів, наступні склади з глухими і шиплячими приголосними будуть вивчатися за аналогією. Далі на черзі склади, в яких перша буква - голосна (АВ, ОМ, ВУС, ЕХ). Ця задача ще більш серйозна, але ви обов'язково з нею впораєтеся. 

  •  Читання слів. Для цього складіть групу з 5-6 слів, які вже добре знайомі малюкові. Напишіть їх по складах на аркушах кольорового паперу так, щоб колір був один, а розміри і форма різні. Покажіть дитині, прочитайте разом і розвісьте по дому. Якщо на цих листочках буде зображення предмета, назва якого написано, то йому буде легше впоратися із завданням. Через деякий час приберіть картинки, запропонувавши дитині прочитати слово або згадати, що тут було зображено. Для ускладнення необхідно періодично міняти місцями листочки, щоб він не називав слово напам'ять, а читав його. Також можна навмисне читати неправильно і чекати, щоб малюк вас виправив.

Щоб ваш малюк читав добре і красиво, над вимовою треба старанно працювати з самого початку. Вчіть дитину чітко відокремлювати слова одне від одного. Нехай він робить великі паузи між великими словами. В майбутньому він сам їх скоротить. Набагато гірше, якщо він навчиться читати слова співуче і разом. Адже в школі йому належить ще й писати. Ось де знадобиться вміння розділяти в розумі частини слів. 
Не впадайте у відчай, якщо вам здається, що дитина читає дуже повільно. Для дошкільного віку це нормально. Найголовніше, що ваш малюк оволодів технікою читання, а майстерність він отточит в майбутньому. 
При дотриманні батьками всіх цих рекомендацій діти досить швидко навчаються читати - приблизно за 15 місяців. Так що все у ваших руках.

http://ditu.com.ual

Категорія: Поради батькам майбутніх першокласників | Додав: Юляся
Переглядів: 416 | Завантажень: 0 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
avatar
Вхід на сайт

Copyright MyCorp © 2024
uCoz